Ostatnie lata koniunktury gospodarczej zachęciły wielu Polaków do rozpoczęcia własnej działalności. Działania biznesowe bezwzględnie wymagają dziś mobilności, a o tej trudno myśleć bez posiadania samochodu. Jedni używają w celach służbowych własnych pojazdów, inni decydują się na zakup. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskuje jednak wypożyczenie samochodu dla firm. Czy takie rozwiązanie się opłaca? Jakie są jego zalety?

Najlepsze wyjście na start

Jeśli wystartowałeś z własnym biznesem, z pewnością szukasz wszelkich sposobów na to, by ograniczyć wydatki. Dopełnienie formalności, zakup wyposażenia i licencji oprogramowania, wszelkie aspekty związane z rozpoczęciem pracy wiążą się oczywiście z dużymi kosztami. Samochód lub samochody firmowe to zwykle kilkanaście (jeśli nie więcej) tysięcy złotych. Jeśli zdecydujesz się na wynajem samochodu, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy w tym trudnym okresie. Kiedy Twoja firma zacznie przynosić zyski, będziesz mógł zdecydować się na zakup samochodu, ale w początkowym okresie wynajem wydaje się być najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Oszczędność

Kiedy samochód w firmie nie jest potrzebny stale – krótkoterminowe wynajmowanie pojazdu może okazać się najlepszym sposobem na poruszanie się po mieście w celu wizyty w urzędzie czy zrobienia większych zakupów, by poprawić stan wyposażenia firmy. Zamiast komunikacji miejskiej, lepiej postawić na wynajem samochodu na jeden lub kilka dni i załatwić komfortowo wszystkie sprawy dzięki wypożyczeniu pojazdu. Wynajem pozwoli też na zaoszczędzenie pieniędzy w okresie przejściowym, kiedy zatrudniamy nowego pracownika, a nie posiadamy tylu środków, możemy zapewnić mu niezbędne narzędzie pracy, decydując się na wynajem długoterminowy.

Aspekty wizerunkowe

Kiedy prowadzisz biznes, zawsze musisz pamiętać o swoim wizerunku. Brak podstawowego wyposażenia może być powodem do tego, że inni zaczną postrzegać Cię jako osobę nieprofesjonalną. Kiedy pojawi się sytuacja, w której potrzebny będzie dodatkowy samochód czy więcej pojazdów (np. ważna konferencja, wizyta potencjalnego partnera biznesowego), lepiej zdecydować się na wynajem pojazdu, nawet jeśli w ostateczności okaże się niepotrzebny. Twoja firma w oczach klienta prezentuje się wtedy zdecydowanie lepiej.

Elastyczność

W As-Car oferujemy firmom wynajem zarówno krótko-, jak i długoterminowy. Liczymy się z oczekiwaniami naszych klientów, i jesteśmy w stanie dostosować ofertę pod wymagania firmy. W zależności od tego, czy chcesz wynająć samochód w związku z organizacją jakiegoś eventu lub potrzebujesz go jako podstawowego narzędzia pracy na określonym stanowisku, znajdziemy takie rozwiązanie, które będzie korzystne dla Twojego przedsiębiorstwa. Wynajem samochodu możesz więc zaplanować jako rozwiązanie doraźne, jak i długofalowe.

Wszystkich tych, którzy chcą wypożyczyć samochód w As-Car na firmę, zachęcamy do zapoznania się z naszą flotą pojazdów i orientacyjnym cennikiem. Za wynajmowane u nas samochody można zapłacić przelewem po uprzednim wystawieniu przez nas faktury VAT.