Podróżowanie z psem

Podróże z rodziną są bardzo przyjemną formą spędzania wolnego czasu. Ale często nie uwzględniamy w swoich planach podróżowania razem ze swoim psem i podrzucamy go do kogoś z rodziny lub przyjaciół. Dlaczego? Pewnie dlatego, że nie wiemy jak miałoby to wyglądać. Jeżeli rozważacie zabranie swojego pupila w podróż samochodem, to warto przeczytać poniższe porady. Czworonożni przyjaciele też lubią przygody, a przecież dla większości z nas są członkami rodziny, może więc nie warto zostawiać ich w domu?

Jedzenie i leki

Tak jak pakujesz jedzenie dla siebie i swojej rodziny, tak musisz pamiętać o zabraniu dodatkowej miski na jedzenie i wodę dla swojego psa. Jeżeli Twój zwierzak ma jakieś leki, które musi przyjąć w wyjątkowych sytuacjach, nie zapomnij również o nich. Nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć w trakcie jazdy. W miejscu, do którego jedziesz możesz nie mieć dostępu do weterynarza. Pamiętaj również o książeczce szczepień.

Zabawki

Jeżeli chcesz, aby pies czuł się komfortowo w trakcie jazdy, zapewnij mu jakąś rzecz, którą lubi. Może to być zabawka czy ulubiony koc. Zapach przedmiotów, które zna sprawi, że poczuje się bezpiecznie. Dodatkowo pies będzie zajęty w trakcie jazdy.

Transport

Bezpieczeństwo ludzi w samochodzie jest zapewnione ze względu na pasy. Ale jak przewozić psa, aby nie stała mu się krzywda? Istnieje kilka rozwiązań. Jednym z nich jest klatka, którą możemy umieścić w bagażniku. Jeżeli pies dobrze znosi rozłąkę z właścicielami to będzie to dobra opcja. W innym wypadku można użyć specjalnych pasów dla psa lub przywiązać go smyczą na tylnym siedzeniu. Pamiętajmy, żeby zostawić odpowiednią długość smyczy, aby pies mógł się poruszać. Zapewni to bezpieczną jazdę nie tylko samemu zwierzakowi, ale również pozostałym pasażerom. Jeżeli boicie się o zniszczenie siedzeń samochodu, bez problemu w sklepie znajdziecie specjalne pokrowce ochronne. Zabezpieczą one fotel przed sierścią i brudnymi łapami.

Zabawa

Może się zdarzyć, że pies podczas podróży będzie bardzo niespokojny. Dobrym rozwiązaniem będzie zajęcie psa zabawą, aby odwrócić jego uwagę od stresujących czynników wynikających z podróży. Nie zapominajmy o częstych, w miarę regularnych postojach. Dajmy szansę psu na rozciągnięcie nóg oraz załatwienie swoich potrzeb. Pamiętajmy jednak aby, bezwzględnie na miejsce, zawsze sprzątać po swoim zwierzaku.
Podróże z psem nie muszą być uciążliwe. Wystarczy wiedzieć jak można pomóc zwierzakowi w stresujące dla niego sytuacji. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się całą rodziną z wyczekiwanego wyjazdu. Jeśli interesuje Was wypożyczalnia samochodów, zapraszamy na naszą stronę: http://ascar-rent.pl/gdansk