Zakup samochodu lub wymiana na nowy to bardzo poważna decyzja, która wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Istnieje jednak pewna alternatywa, która jest w stanie dać przyjemność jazdy samochodem z pominięciem nieprzyjemności związanych z jego kupnem. Tak więc, kiedy lepiej zdecydować się na wynajem auta i odpuścić sobie jego kupno?

Nowy samochód to poważna inwestycja. Rzadko kiedy zdarza się, aby przeciętna osoba mogła kupić auto za gotówkę, więc konieczna jest wizyta w banku. Kredyt to długi, skomplikowany i kosztowny proces. Na początku trzeba zmierzyć się z bankiem, który określi zdolność kredytową, a następnie wypełnić szereg wniosków z prośbą o udzielenie kredytu. Nie dość, że trzeba spłacać wysokie odsetki, to jeszcze nie ma pewności, że auto posłuży taki okres przez jaki będziemy użytkowali sprzęt. Załóżmy, że auto kupione na kredyt zostanie doszczętnie zniszczone po roku od jego kupna. Samochodu już nie będzie, a my dalej będziemy spłacali kwotę, którą zaciągnęliśmy z banku. W tym wypadku dużo lepszym rozwiązaniem jest wynajem auta. Oczywiście, nie w każdym wypadku takie rozwiązanie się sprawdzi, jednak wdarto rozważyć taką opcję.

Mieszkając w mieście, gdzie wszystko jest dobrze skomunikowane nie ma konieczności posiadania własnego auta. Wystarczy komunikacja miejska, która często omija poranne i popołudniowe korki, znane wszystkim podróżującym. Dodatkową zaletą jest to, że bilet miesięczny będzie kosztował tyle, co tygodniowe tankowanie samochodu. A jeżeli konieczna jest wyprawa za miasto, albo zaplanowana została wycieczka rodzinna, to bez przeszkód można wynająć auto, które zostanie w pełni sprawne podstawione pod dom. Przykładem auta rodzinnego jest Peugeot 5008, który jest dostępny w ofercie AS-CAR >> http://ascar-rent.pl/gdansk/cennik/

Inny dobrym zastosowanie wynajętego auta, jest korzystanie z niego w trakcie delegacji. Jadąc do nowego miejsca, ciężko poradzić sobie z rozkładami jazdy poszczególnych środków komunikacji. Dzwonienie po taksówkę też nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie mamy pewności, czy mamy do czynienia z uczciwym kierowcą. Wynajęcie samochodu daje poczucie niezależności i komfortu. Dzięki temu samodzielnie można zapanować nad tym gdzie, kiedy i którędy się jedzie.

Ale koszt posiadania samochodu nie wiąże się tylko z jego kupnem, trzeba pamiętać też o wszystkich ubezpieczeniach oraz obowiązkowych przeglądach. Generuje to dodatkowe wydatki, które są jeszcze powiększane o konieczne wymiany płynów, opon oraz naprawy. W końcowym rozrachunku wychodzi, że samochód pochłania bardzo dużo pieniędzy, które można przeznaczyć na inne cele.

Własny samochód nie zawsze jest potrzebny. Często można poradzić sobie bez niego, tym bardziej, jeżeli jest możliwość wynajęcia ulubionego modelu. Dodatkowo zachęcające jest to, że za każdym razem można jeździć innym autem, co daje nieograniczone pole możliwości. Będąc w Trójmieście, pamiętajcie o AS-CAR AS-Car gdzie czeka na Was cała flota samochodów gotowa do podróży.