Jak sprawnie spakować samochód na wyjazd wakacyjny.

Sezon wakacyjny w pełni, więc do Gdańska, a także całego Trójmiasta i okolic, przyjeżdża wielu turystów i wypożycza samochody (zobacz ofertę: http://ascar-rent.pl/gdansk/cennik/). Samochód daje swobodę przemieszczania, co zwiększa szanse na zwiedzenie wszystkich atrakcji turystycznych, które chcemy odwiedzić, a ponadto gwarantuje przestrzeń do przewozu naszych osobistych rzeczy w komfortowy sposób. Jeśli wybieracie się na dłuższą podróż samochodem, lub macie wiele rzeczy do spakowania, koniecznie przeczytajcie nasz poradnik o tym jak się się pakować. Wszystko jest kwestią organizacji i dobrego rozplanowania, szczególnie jeśli w podróż zabieramy dzieci.

Poniżej przedstawiamy plan pakowania rodziny składającej się z czterech osób, rodzice plus dwójka dzieci,

Przed wyjazdem

Sugerujemy, aby każdy z podróżujących, przed wyjazdem przygotował małą torbę służącą osobistym preferencjom. Dla dorosłych będą to najczęściej książki, magazyny, elektronika, natomiast dzieci mogą spakować kolorowanki, bajki, zabawki, klocki itp. Co kto woli. Te małe torby, będą następnie umieszczane obok siedzenia, każdego z podróżników.

Pakowanie

  • Fotel pasażera

Miejsce, w którym kierowca oraz pasażer trzymają torby z osobistymi rzeczami przygotowanymi na podróż, takimi jak magazyny, gazety, tablety, telefonami, także mapą i torebką itp.

  • Podłokietnik

Jeśli w Waszym samochodzie w podłokietniku znajduje się schowek, będzie to doskonałe miejsce do przechowywania wszelkich ładowarek, mokrych chusteczek, zwykłych chusteczek, płynów antybakteryjnych oraz apteczki, lub artykułów pierwszej pomocy w przypadku np. skaleczenia.

  • Śmietnik

 

Podstawową rzeczą w podróży jest zorganizowanie pojemnika na wszelkiej maści odpady. W sklepach można kupić specjalne pojemniki, które za pomocą taśmy mocuje się do fotela pasażera. Ważne by do śmietnika każdy miał swobodny dostęp. Tę samą funkcję może pełnić również większa plastikowa torba.

  • Odtwarzacz DVD

 

W zależności od długości trasy, którą mamy przed sobą do pokonania, odtwarzacz dvd może okazać się interesującym rozwiązaniem, by zająć uwagę dzieci. Obecnie popularne robią się również pokrowce na tablety mocowane do zagłówków.

  • Dziecięce Torby

 

To są miejsca przeznaczone do przewozu toreb z osobistymi przedmiotami wybranymi na podróż przez dzieci. Organizację ułatwią wszelkiego rodzaju organizery, jak np. torby z dużą ilością przegródek.

  • Jedzenie

 

Spakowanie prowiantu, szczególnie na dłuższą podróż jest wręcz obowiązkowe. Torbę z jedzeniem trzymamy w miejscy łatwo dostępnym dla wszystkich uczestników podróży. Warto zabrać ze sobą również mokre chusteczki, kubki niekapki (dla młodszych dzieci) oraz termos z ciepłym napojem (nawet latem – ciepły napój nawadnia szybciej organizm od zimnego!). Wskazane są również różnego rodzaju smakołyki, których spożycie umili wszystkim podróż.

  • Dodatkowy bagaż dzieci

 

Jeśli dzieci są małe, to jest to dobre miejsce do przewozu wszelkich dodatkowych zabawek, a także artykułów higieny osobistej, zapasowych pieluch i butelek. Mogą znaleźć się tu również dodatkowe gry i zabawki. Jeśli podróż nie będzie długa, na dobrą sprawę może to być jedyne miejsce do przewozu toreb dzieci (tych, do których spakowały swoje wyselekcjonowane skarby).

  • Bagaż

 

Pozostały bagaż, z którego nie będziecie korzystać podczas podróży, wrzucamy do bagażnika. Jeśli po drodze do celu planujecie nocleg to polecamy spakować walizkę z podręcznymi rzeczami potrzebnymi tylko w tym celu. Dzięki temu nie będziecie musieli wyjmować wszystkich bagaży. Jeśli jesteście rodzinką łasuchów, to bagażnik jest również dobrym miejscem do spakowania zapasów słodkości i innych przysmaków, które będziecie sobie stąd dozować w trakcie postojów.

Bez różnicy, czy wypożyczacie samochód, czy jedziecie w podróż własnym, logistyczne rozplanowanie bagażu w samochodzie pomoże Wam w komfortowym przedostaniu się do celu. Mamy nadzieję, że te kilka praktycznych rad od As-car, przyda się Wam w każdej kolejnej podróży.