Dni robią się coraz dłuższe, co oznacza, że wiosna już za rogiem! Wiemy, że nie tylko my czekaliśmy na nią z utęsknieniem. Aby jeszcze lepiej przygotować się na nadejście słonecznych dni, warto też zadbać odpowiednio o samochód. Przygotowaliśmy dla was kilka porad, które pozwolą Wam przygotować autko na nadchodzące wycieczki!

Każdy sezon rządzi się swoimi prawami. Tak jak pomagaliśmy Wam przygotować samochód na zimę, tak teraz czas na wiosenne porządki! Nie są to jedynie kosmetyczne sprawy, ale też takie, które pomogą zapewnić Wam bezpieczeństwo na drodze.

Zmiana kół na letnie

Specjaliści zalecają, aby zmieniać koła na letnie, gdy temperatura nad ranem będzie oscylować w granicach 7*C, ponieważ poniżej tej temperatury letnie opony tracą swoje właściwości. Wiadomo, że nie każdy kupuje nowe ogumienie co sezon, dlatego przed założeniem starych należy je dokładnie obejrzeć. Przede wszystkim trzeba zwrócić szczególną uwagę na wysokość bieżnika, ponieważ nie powinna być mniejsza niż 1,6mm. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie odpowiednią przyczepność, a tym samym większe bezpieczeństwo na drodze.

Zadbajcie o wnętrze

Skoro najważniejsze już załatwione, czas na kosmetykę! Każde wnętrze samochodu zasługuje na większe sprzątanie od czasu do czasu. Przygotujcie sobie kilka ścierek, płyn do szyb i tapicerki oraz odkurzacz. Taki zestaw z łatwością pomoże Wam w wyczyszczeniu elementów znajdujących się w środku. Jeżeli macie problemy z przykrym zapachem, to spróbujcie wykorzystać nasze wcześniejsze porady. Przy trudniejszych plamach warto zgłosić się do specjalisty, ponieważ użycie niektórych środków może spowodować uszkodzenie materiału.

Porządne mycie się należy

Nie tylko wnętrze zasługuje na uwagę, karoseria również czeka na Wasze zainteresowanie. Tutaj sprawa jest ułatwiona, ponieważ macie wiele opcji mycia. Możecie zająć się samochodem osobiście w domu lub na myjni ręcznej, albo skorzystać z myjni automatycznej. Polecamy Wam dokładnie umyć samochód, aby pozbyć się wszystkich zabrudzeń pozostawionych po piaskarkach i solarkach. Następnie dobrze jest nawoskować samochód, co zabezpieczy go przed zbyt szybkim pobrudzeniem.

Każdy lubi czasem pewne zmiany. Nawet takie odświeżenie samochodu bywa bardzo przyjemną odmianą. Lecz zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy lubią sprzątać. Dlatego w As-car możecie wynająć autko bez babrania się w brudach. Świeży, pachnący i gotowy do jazdy – taki jest każdy samochód w naszej wypożyczalni!