Znalezienie najlepszego dla siebie samochodu nie jest rzeczą łatwą. Wygląd i osiągi to jedno, niezmiernie ważnym aspektem jest jednak jego funkcjonalność. Auta, które będą idealnym wyborem dla mężczyzn, nie do końca mogą odpowiadać kobietom. Podobnie rysuje się sytuacja w drugą stronę. Czym powinien się charakteryzować idealny samochód dla przedstawicielki płci pięknej?

Szeroki wybór samochodów o różnych rodzajach nadwozia

Producenci aut ścigają się z pomysłami wprowadzając na rynek coraz to nowsze modele, które mają zapełniać nisze jeszcze dotąd nieobsadzone. Niegdyś największym zainteresowaniem cieszyły się samochody o nadwoziach: sedan, hatchback, kombi, kabriolet coupe, van. Obecnie ich oferta jest znacznie szersza, a ogromną popularność zyskały SUV-y, za których kierownicami bardzo często możemy zobaczyć kobiety.

Osobiste preferencje i przeznaczenie pojazdu

Powszechnie wiadomo, że znakomita większość osób decydujących się na zakup samochodu kieruje się głównie wyglądem nowego nabytku, ale to oczywiście tylko jeden z wielu czynników, który ma istotne znaczenie (również) dla kobiet.

Młode dziewczyny nie potrzebują tak bardzo samochodów użytecznych, dlatego mały zgrabny kabriolet (nawet dwuosobowy) jest dla nich bardzo dobrym wyborem. Kobiety będące już matkami wybiorą auto bardziej praktyczne, możliwie jak najmniej awaryjne, które będzie zapewniało wygodny dostęp do tylnych siedzeń, aby móc bez większych problemów zamontować na nich fotelik i usadowić tam malucha. Kolejną ważną cechą takiego pojazdu będzie pojemny i ustawny bagażnik, który nie tylko pomieści duże zakupy czy torby podróżne, ale również pozwoli na przewiezienie w nim wózka dziecięcego.

Praktyczny samochód będzie posiadał również dużą liczbę schowków na różnego rodzaju drobiazgi czy miejsce na telefon komórkowy.

Bezpieczeństwo i wygoda

Jedną z najistotniejszych cech decydujących o zakupie samochodu jest poziom bezpieczeństwa. Idealne auto dla kobiety musi charakteryzować się pełnym wyposażeniem w tym właśnie zakresie. Dlatego powinno posiadać komplet poduszek i kurtyny powietrzne, system wspomagający hamowanie (ABS) i antypoślizgowy (ESP), wyłączaną poduszkę pasażera (do przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy). Ponadto dobrze, żeby na wyposażeniu takiego pojazdu znajdowały się inne nowinki jak np. asystent pasa ruchu czy aktywny tempomat.

Duży wpływ na bezpieczeństwo ma również widoczność, dlatego idealny samochód powinien mieć możliwie wąskie słupki przednie, aby nie ograniczać za bardzo tej właściwości.

Oprócz bezpieczeństwa bardzo ważna jest wygoda podróżowania w trasie, jak i poruszania się w mieście. Dlatego przy wyborze konkretnego auta, kobiety mogą zdecydować się na wariant z automatyczną skrzynią biegów, pozwalającą wygodnie pokonywać duże odległości. Bardzo dobrym dodatkiem, który panie szczególnie docenią w ruchu miejskim są czujniki parkowania z tyłu i z przodu, kamera cofania, a także asystent automatycznego parkowania. Dzięki tej ostatniej opcji komputer sam wymierzy miejsce do zaparkowania i ustawi na nim samochód.

Wybór idealnego auta nie jest łatwy i w dużej mierze jest on uzależniony nie tylko od osobistych preferencji, ale także od jego możliwości użytkowych. Jednak bardzo bogata obecnie gama modeli pozwoli każdej kobiecie wybrać pojazd niemal stworzony dla niej samej.