W As-Car dbamy o to, by nasi klienci mieli pewność, że płacą za w pełni sprawny samochód i podróż w komfortowych warunkach. Do najczęściej zadawanych pytań należą oczywiście te dotyczące cen wynajmu pojazdów, dlatego dziś przedstawiamy krótki przewodnik po cenach za wynajem i wszelkich aspektach związanych z płatnościami.

Ceny wynajmu krótkoterminowego

Koszt wynajmu krótkoterminowego uzależniony jest oczywiście od preferencji naszych klientów. Wybór samochodu determinuje kwotę za dobę użytkowania pojazdu. Przykładowo, jeśli zależy Ci na samotnym poruszaniu się po mieście w celu zwiedzania czy załatwiania interesów, najlepszym wyborem będzie mały samochód jak Fiat Panda czy VW UP. Za dobę wypożyczenia zapłacisz od 70 do 100 zł. Jeśli zależy Ci na większym komforcie poruszania się i jesteś w stanie nieznacznie dopłacić, możesz zdecydować się na większe modele przeznaczone do jazdy miejskiej. Warto wymienić tutaj choćby Toyotę Yaris (90-120 zł za dzień), Renault Clio (80-120 zł) czy Mazdę 3 (80-130 zł), która doskonale sprawdzi się również na dłuższych trasach.

W nieco wyższych cenach znajdziesz samochody rodzinne, z większym bagażnikiem, które doskonale sprawdzą się w czasie zwiedzania Trójmiasta. Ceny za wynajem są tutaj nieznacznie wyższe. Za Renault Clio zapłacisz np. 80-120 zł za dobę. Jeśli posiadasz dużą rodzinę lub Twój pobyt będzie dłuższy, warto wybrać samochód w wersji kombi (ceny oscylują tu w okolicy 150 zł) lub minivan (rozpiętość cenowa od 80 do 250 zł w zależności od pojazdu), a w przypadku bardzo wysokich wymagań, co do wygody poruszania się po okolicy wraz z bagażem, np. na dłuższe trasy, rekomendujemy wynajem VW Multivana. Koszt wypożyczenia za dobę wynosi od 230 do 300 zł. Szczegółowe informacje o naszej flocie pojazdów i cenach za ich wynajem znajdziesz oczywiście na naszej stronie internetowej. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie model zgodny z własnymi upodobaniami.

Dodatkowe opłaty

Ponieważ często otrzymujemy pytania o dodatkowe płatności, postaramy się wyjaśnić najważniejsze kwestie związane z wynajmem samochodu. Wypożyczenie dobowe obejmuje dzienny limit kilometrów: samochody osobowe – 200 km/dzień, busy – 300 km/dzień. Przekroczenie tego limitu wiąże się z dopłatą w wysokości 30 gr od kilometra. Z dopłatą muszą liczyć się również użytkownicy, którzy chcą umożliwić prowadzenie pojazdu drugiemu kierowcy (10 zł brutto/dzień) czy chcą wyjechać poza granicę kraju. Dodatkowe opłaty przewidujemy również w przypadku gdy auto ma zostać przez nas podstawione lub odebrane we wskazanym przez klienta miejscu, a także wtedy, gdy najmujący decyduje się na rozszerzenie ubezpieczenia wynajmowanego samochodu. Z dopłatą muszą liczyć się również ci, którzy chcą wypożyczyć auto poza godzinami pracy biura.

Sposób płatności

Wiemy, jak ważna jest dla naszych klientów elastyczna możliwość uregulowania należności. Za wynajem samochodów można zapłacić kartą lub gotówką. W przypadku wynajmu samochodu na firmę można też uregulować płatność przelewem – wystawiamy faktury VAT.